9 Ağustos 2014 Cumartesi

kadınların makyaj çantasında neler olmalı ?

Biz kadınlar hem sürekli çalıyoruz hem de makyaja oldukça düşkünüz. Güzelliğimize gölge düşürecek akmış makyaja tahammülümüz kesinlikle yok. Peki sürekli canlı görünmek için hangi makyaj malzemelerini yanımızdan ayırmamalıyız?

Cımbız
Unutulmuş ve yeni farkedilmiş tüylerin hemen ortadan kaldırılması gerekebilir. Cımbızınızı sakın yanınızdan ayırmayın.
Allık
Canlı ve sağlıklı görünmenizi sağlayacak allığınızıda makyaj çantanızdan ayırmamalısınız. Gündüz kullanımı için krem bazlı allık tercih etmenizi öneriyoruz. Böylece daha doğal görüneceksiniz.
Far
Sabah mahmurluğuyla far sürerken mutlaka küçük hatalar yapabilirsiniz. Bu yüzden 4'lü far paletiniz mutlaka yanınzda olsun.

Temizleme Mendilleri
Sabah yaptığınız makyaj hatalarını düzeltmek isterseniz bu mendillere ihtiyacınız olacak. Makyaj tazelemek yerine yeniden yapmak daha iyi bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır.
Ruj
Makyaj çantanızın en önemli parçası rujunuz. Gündüzleri parlatıcılı rujları önermiyoruz. Çünkü hava şartları rujunuzun bozulmasına sebep olabilir. Gündüz rujunuz ne mat ne de parlak olmalı.
Pudra
Gün içinde yüzünüzdeki parlaklığı gidermek ve mat bir görünüm elde etmek için pudraya ihtiyacınız olacak. Elinizin altında bulundurmayı unutmayın.
Göz Kalemi
Sabah sürdüğünüz kalem gün içinde yanaklarınıza kadar inebilir. Böyle dolaşmayı hangi kadın tercih eder ki? Siz en iyisi makyaj çantanızdan göz kaleminizi eksik etmeyin.


not: yazı  ve fotoğraf internetten alıntıdır.

2 yorum:

  1. O cımbız birde törpü set olarak istiyorum ya vallahi şart her an yanımızda olmalı :)))

    YanıtlaSil

yorumLarıNız beNim içiN çok değerLi....